Noviny září 2017

Podzim / Sofie Závodná

Podzimní jas, počká na nás.

Boty, bundu, košili,

zima je tu za chvíli.

Barevný vůz,

listí je tu kus.

Zvířátka schovejte se,

ať vás vítr neodnese.

Podzim / František Švejcar

Podzim přichází, léto se krátí,

odpadlé listy už nikdo nevrátí.

Zvířata se připravují k zimnímu spánku,

listy zasypou celou schránku.

Škola v září

Prázdniny se rychle přehouply a my jsme zpátky ve škole. Podle vyprávění a zážitků dětí si všichni dny volna užili plnými doušky a jistě načerpali spoustu energie na další školní rok.

Většina z nich přišla hned první den 4. září do školy s úsměvem a nadšením. Nejvíce se v tento den usmívali prvňáčci. Společně jsme je přivítali před budovou školy, kde dostali školní trička a dárky od paní starostky.

Ve škole se hned od září rozjela zájmová družina, kde děti mohou zpívat, vyrábět i vařit a hrát pohybové hry, učit se anglicky nebo tančit zumbu, malovat a jinak tvořit. Ve družině také probíhá velká námořnická soutěž o zlaté peníze, které si pak děti budou moci proměnit za krásné ceny.

Na začátku října se můžeme těšit na adaptační výlet - tentokrát do Jesenice u Rakovníka. Jsme velmi rádi, že se přihlásili zejména všichni prvňáci. Součástí pobytu bude i canisterapie s Fidorkou a Borůvkou a zacvičíme si také jógu.

Všem dětem i rodičům přejeme hodně energie a nadšení do dalšího školního roku 2017/2018!

Lada Kalmusová

Důležité podzimní a zimní datumy:

9. - 13.10. - adaptační výlet ZŠ + předškoláci

26. - 27. 10. - podzimní prázdniny pro žáky ZŠ

14. - 16. 11. - třídní schůzky ZŠ

16. 11. - indiánská zumba ZŠ

8. 12. - vánoční trhy a čertovské zumbovystoupení + vánoční koncert

20. 12. - zumba Pekařka MŠ

16. - 19. 1. - třídní schůzky ZŠ

27. 1 . - 13. školní „Army“ ples

Všem čtenářům přejeme krásný barevný podzim.

Jitka Tenklová

EU Copyright | Page