Noviny květen 2017

Ze školy

Sportovní akce a pohybové aktivity ZŠ Bratronice ve školním roce 2016/2017    

Tak se nám rok s rokem sešel a máme zde opět období tradičních jednorázových sportovních událostí - tedy turnaje ve vybíjené a malé kopané, které pořádá ZŠ Libušín.

Sice ještě neznáme přesná data konání, ale na vybíjenou postavíme letos opět dvě družstva a na malou kopanou to vypadá rovněž slibně. Avšak nepředbíhejme událostem, ale zrekapitulujme již „odsportované“.

            Jako první chci zmínit pohybové aktivity o přestávkách. Žáci naší školy mohou o první a druhé přestávce hrát míčové a další kolektivní hry v tělocvičně bez omezení; v současné době dokonce žákyně 5. Ročníku (z vlastní iniciativy) pořádají přestávkové turnaje v „Hýžďovce“ (což děti pochopitelně s velkou radostí nazývají lidovým pojmenováním pro zabíjačkovou polévku) pro prvňáky a druháky, a třeťáky-páťáky zvlášť.

Třetí přestávku se děti pohybují venku před školou (snažíme se tak, alespoň částečně, předložit dětem možnost spontánního pohybu, který je v jejich volném čase bohužel velmi omezen.

            V letošním školním roce jsme se opět (a děvčata velmi úspěšně) zúčastnili celorepublikové soutěže „Pohár základních škol ve florbalu“ (dříve Think Blue Cup). Chlapci sice dosáhli „jen“ na okresní kolo, ale příčinou byla chřipka našich „profíků“ právě v inkriminovaném termínu. Děvčata se probojovala do krajského kola, kde jim další postup unikl o jedno místo ve finálovém zápase – nádhera!! Navíc jsme získali jako odměnu za každoroční účast, právě i v kategorii děvčat, celkem 12 velice kvalitních florbalových hokejek.

A u florbalu ještě chvilku zůstaneme.

Jak asi víte, letos jsme se opět (po roční pauze) zúčastňovali po celý školní rok turnajů ŠFL(Školní florbalová liga) kladenských škol. I když je tato pravidelně se opakující sportovní akce poněkud náročnější na čas (pouze víkendy) a zorganizování všech zúčastňovaných, podařilo se našim „profíkům“ dosáhnout zatím nejlepšího celkového umístění v tabulce – 7. místo. Za což obdrželi dne 13. května 2017 medaile, diplom a pohár – jsou to naši šikulové (+ šikulka) a pašáci (+ pašanda); škoda jen, že nemívali takovou podporu z řad vlastních diváků jako ostatní školy - no, někdy příště.

Touto cestou děkuji všem rodičům, kteří ochotně pomáhali s dopravou našich „profesionálních“ florbalistů jak na ŠFL, tak ostatní sportovní soutěže (např.: p. Velková, p. Jarošová, p. Divišová, p. Hejná; p. Černý, p. Kryll; Hříbalovi).

            V současné době probíhá v rámci TV plavecký výcvik. Žáci, kteří na plavání nejezdí, mají dvouhodinovku běžného tělocviku, v rámci něhož se seznamují i s disciplínami rozšiřujícími osnovy ZŠ (např.: hod skutečným oštěpem, „parkurem“ (samozřejmě v adekvátní podobě, „bejzbolem“, modifikovaným golfem, atd.).    

 Zapsal:   Mgr. Kamil Libich

 

Co nás čeká do konce školního roku:

 • dokončení plaveckého kurzu v plavecké škole Medúza Kladno (ZŠ)
 • divadlo Lampion (MŠ)
 • Den dětí v Techmánii Plzeň (ZŠ)
 • divadlo ve škole Perníková chaloupka
 • výukový pořad na zámku Nižbor (ZŠ)
 • Den s Lesy ČR v Nižboru
 • pouštění modelů na dálková ovládání
 • Noc kostelů – koncert v kostele Všech svatých (9. 6. 2017)
 • cirkus Cecilka ve škole
 • vystoupení pěveckého a flétnového sboru na Bratroňském džbánu (17. 6. 2017)
 • zumba s Petrou
 • slavnostní vyřazování předškoláků a spaní v MŠ
 • slavnostní ukončení školního roku 2016/17 a rozloučení se žáky 5. ročníku, vysvědčení

Přejeme všem čtenářům krásné jarní období a rychle ubíhající čas před prázdninami a dovolenkami.

Jitka TenklováEU Copyright | Page